Metallica!!

Marzenia się spełniają w najmniej oczekiwanym momencie.
Metallica – czy jest ktoś kto ich nie zna? Amerykańska, legendarna grupa heavymetalowa, założona w Los Angeles w 1981 roku przez samego Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha, grała tak blisko! I ja tam byłam! Mexico City dziękuję!!!!

Na kilka dni przed koncertem mojego ulubionego zespołu udało mi się dostać bilety! Idealna miejscówka z idealnym widokiem. Dni przed wydarzeniem pamiętam jak przez mgłę. Nie byłam w stanie skupić się na niczym innym jak tylko planowaniu wyjazdu na koncert!

img_0874

jak było…

Wyczekiwany moment! Parę minut po 21 gasną światła, a na wielkich ekranach zaczyna się spektakl. Szaleństwo sięga zenitu! Widownia szaleje, meksykańska fala porywa każdego! Pierwszym utworem granym przez zespół jest Hardwired. Myślę… Nie! Ja to wiem – słyszy nas cały Meksyk. Tak przygotowanego i dobrze zorganizowanego koncertu dawno nie widziałam.

Ten jeden…

Metallica szaleje na scenie! Kolejne utwory rozgrzewają publiczność do czerwoności. Bellz, Ride, Day, Dead, Moth, Roam, Dream, Whiplash! Czas na kilka solówek. Każdy muzyk daje indywidualny popis swoich umiejętności. Biegają po scenie porywając za sobą publiczność! Kolejne utwory Creep, One, Puppetz, Fade, Seek i na koniec ten jeden jedyny kawałek… Wszędzie rozpoznałabym początek tej piosenki. Pierwsze akordy przenoszą mnie w lata młodości. Metallica zaczyna grać jedną z moich ukochanych i wyczekiwanych ballad. Światła, lasery i nastrój wprawiają tłum w trans… Odpływam i ja. I nic innego się nie liczy.

„…So close no matter how far
Couldn’t be much more from the heart
Forever trusting who we are
And nothing else matters!”

IMG_0835

Metallica w ramach trasy WorldWired Tour dała w ubiegłym tygodniu 3 koncerty w Mexico City. Wszystkie pełne fanów, wszystkie niesamowicie spektakularne. Jeszcze kilka dni po show naładowana byłam pozytywną energią. Mogłabym góry przenosić. To co się działo na stadionie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Z pewnością był to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy koncert, w jakim dane było mi uczestniczyć! I nic innego się nie liczy!

img_0944

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s